12 Ocak 2010 Salı"Es ist immer etwas Wahnsinn in der Liebe. Es ist aber immer auch etwas Vernunft im Wahnsinn." N.


ya da aşkta biraz kaçıklık var,ama kaçıklıkta da her zaman bir sebep vardır.

aşk, kaçıklık, kaçıklıktaki sebep. bunları görmemiz mümkün mü? hissetmek, düşünmek değil. görmek. aşkı gördük diyelim. karşımızda parıldıyor. her türlü renk, ışıltı onunla. onu yalnız bırakamazlar, çünkü onsuz renk ve ışıltı da olmaz. gözlerimiz kamaşıyor. aşkı görenin gözleri kamaşıyor. çekici olduğu kadar tehlikeli bir ışık topu. çok kafa uçurucu bir tanım oldu.

kaçıklık lazım. o ışık topunu alıp elde hoplatıp zıplatmak. üstüne bir de yakan top oynamak. yakar mı yakmaz mı diye denemek. belki evet, belki hayır.


"veeee deneyin bu köşesindeee, 1073 nolu deneğimiz. kendine güvenen, iyi eğitimli, dışarı çıkmayı ve eğlenmeyi seven, az biraz egzantriklik tuzu yemiş* bin yetmişşş üüüüçççç.. ve diğer köşede 2146*** nolu denek. içe kapanık, insanlardan pek de hoşlanmayan, zekası içini yemiş bitirmiş** iki biiiinnn kırrrk altııııı!"

ringin ortasında da yakan top. bu bir görme yarışı. duruma göre görmeme. işaret verildi. denekler yerlerini aldı. 1073 topa yaklaştı, elini uzattı. tuttu mu? evet tuttu. peki ne kadar sürdürebilecek bunu? yüzünde ekşimsi bir ifade var. yoksa acı mı.. daha fazla dayanamayacak gibi gözüküyor.

2146 ise hala başladığı noktada. sanki topa yaklaşmak bile istemiyor. ama bir saniye.. 1073 topu bırakmak zorunda kalırken, top 2146'ya yaklaşıyor. yanlış duymadınız. 2146 topa değil, top ona yaklaşıyor. ve elinde. 2146 hiçbir hareket yapmadan aşkı elinde tutuyor. inanılmaz bir şey bu. tüm kurallar tersine mi dönüyor yoksa?!! olabilir mi bu gerçekten..


hangisi kaçık, hangisi sebepli kaçık. ama her kaçıklıkta her zaman bir sebep varsa 1073 de sebepli demektir. 2146 daha bir sebepli kaçıklardan mı yoksa. bildiği şey ne? gördüğü şey ne?

bilmek isterdim.


Dipnot benzeri yıldızcıklar ---------
* - 1073'ün tanımı rast gele bir tanım. sonuçla hiçbir ilgisi yok.
** - 2146'nın tanımı rast gele bir tanım. sonuçla hiçbir ilgisi yok.
*** - 2146'nın seçimi aklıma gelen rakamlar sadece. o an yazarken. hiçbir anlamı olmamalıydı bu rakamların. içimden 2146 geçti ama ilk olarak 2156 yazdım. "yok" dedim sonra, "2146 daha iyi sanki". 2156'daki 5'i 4 yaptım, sonra bir daha 5. sanki oraya yazdığım kalmalıydı, hani testlerde yanıtını tam olarak bilmediğin sorunun doğru cevabı aklına ilk gelendir tarzı bir inanışla mı ne.. ama yine 4'e çevirdim. sonra gözüm 1073'e gitti. bir tuhaflık var burada. nasıl ya?!! evet. 1073, 2146'nın tam yarısı. tamı tamına.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder